Jeśli podróżowałeś ze swoimi dziećmi, wiesz, że to prawie tak, jakbyś przeprowadzał się na wakacje ze względu na ilość rzeczy, które ze sobą zabierasz! Z drugiej strony zawsze jest coś, o czym zapomnisz i po prostu musisz to zaakceptować.

Zrób listę pakowania i postępuj zgodnie z nią . Za każdym razem, gdy wyjeżdżasz, nawet jeśli jest to tylko na weekend. W ten sposób możesz mieć pewność, że nie zapomnisz o najważniejszych rzeczach. Ważne jest, aby zapisać takie rzeczy, jak leki, plastry, ładowarki do telefonów, koc, ubrania na zmianę.

Poznaj miejsce, do którego jedziesz. Gdzie możesz zabrać dzieci? Czy są parki zabaw? Atrakcje dla dzieci? Jakie restauracje są przyjazne rodzinie? Kiedy można się zameldować/wymeldować? Gdzie jest najbliższy szpital i pilna opieka? 

Miej zabawki na drogę. Upewnij się, że masz coś dla swojego dziecka, nie zakładaj, że prześpi całą podróż, bo będziesz bardzo zawiedziony, gdy rzeczywistość okaże się inna. Zabierz zabawki, odtwarzacze DVD, książki, kolorowanki itp., które pomogą Ci w przyjemnej podróży.

Zjedz przekąski. Niezależnie od tego, czy lecisz samolotem, czy samochodem, upewnij się, że masz przekąski. Im więcej tym lepiej, bo tym mniej trzeba będzie kupić na trasie lub na lotnisku.

Nie pakuj zbyt dużo! Możesz być pewna, że w większości miejsc znajdziesz sklepy, w których kupisz wszystko, czego potrzebujesz. Najprawdopodobniej możesz żyć bez tego, czego nie spakowałeś.

Postój, czy nie? Wyjazd na wakacje ma być relaksem od pierwszego dnia, jeśli podróż jest długa zdecyduj się na postój w połowie drogi. Będzie to zarówno odprężające dla Ciebie jak i Twojego dziecka, a co najważniejsze bezpieczne.

Planuj rzeczy do zrobienia, ale nie przesadzaj. Wiedz , że sprawy nie zawsze idą zgodnie z planem i może dziecko zachoruje w dniu, w którym mieliście zrobić coś ważnego lub zaplanowanego, więc po prostu bądź na to przygotowana.

Wiesz, że nie wszystko będzie idealnie, może pogoda nie będzie sprzyjająca, hotel nie taki jak na zdjęciu, musisz zachować spokój zamiast wariować, pomoże to wszystkim dookoła. Na spokojnie łatwiej realizować plan B.

Ciesz się tym i nie wycofuj się! Podróżowanie z dziećmi to duże wyzwanie , jednak nie pozwól, aby to cię powstrzymało. Potrzebujesz relaksu tak samo jak Twoje dzieci. Wspólne wakacje to budowanie więzi rodzinnych, niezapomniane chwile i wspomnienia na całe życie.